Image

Gumkowanie hemoroidów

Gumkowanie hemoroidów

Gumkowanie hemoroidów to najbardziej rozpowszechniona metoda leczenia wewnętrznych hemoroidów. Jest prosta, nie wymaga znieczulenia i daje dobry wynik w 70-80 procentach przypadków. Chirurg wprowadza do kanału odbytu opaskę elastyczną lub pierścień (ligaturę) i otacza nią podstawę hemoroidu. Opaska doprowadza do kurczenia się hemoroidu, a w otaczającej tkance powstaje blizna, co utrzymuje hemoroid w miejscu. Eliminacja hemoroidu wymaga 2-3 zabiegów w odstępie sześciu do ośmiu tygodni. Pacjenci mogą odczuwać po zabiegu ból albo ucisk (nasiadówka zwykle pomaga), krwawienie związane z odpadnięciem opaski pojawia się 2 do 4 dni po przeprowadzeniu procedury. Poważne komplikacje są rzadkie. Uwagi: Zabieg wykonywany po uprzednim uzgodnieniu.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl