Image

Hipertensjolog

Hipertensjolog

Hipertensjolog – lekarz zajmujący się szczegółową dziedziną medycyny, której zakres obejmuje wykrywanie nadciśnienia tętniczego oraz skuteczniejsze niż dotąd jego leczenie.
Niewiele osób słyszało o tej specjalizacji, gdyż w Polsce oficjalnie hipertensjologia zaczęła funkcjonować osobno w 2006 roku. To efekt wzrostu zachorowalności na nadciśnienie tętnicze i związane z nim powikłania, a także świadomości, jak bardzo nieprawidłowe ciśnienie tętnicze wpływa na zdrowie człowieka. Nadciśnienie tętnicze jest poważną chorobą, którą należy leczyć i nie wolno bagatelizować, prowadzi do zawału serca, udaru mózgu, niewydolności serca.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl