Image

Ortodoncja

Ortodoncja to wysoko wyspecjalizowana dziedzina stomatologii, zajmująca się leczeniem wad zgryzu. Prawidłowa relacja zębów górnych i dolnych to zmniejszenie ryzyka występowania paradontozy. Wady zgryzu korygować można nie tylko u dzieci i młodzieży ale również u osób dorosłych. Można stosować dwa rodzaje aparatów: ruchome i stałe.


Aparaty ruchome stosowane są głównie u dzieci. Efekty leczenia uzależnione są w dużej mierze od współpracy z pacjentem i od jego systematyczności w noszeniu aparatu.

W naszej Klinice najmłodszym pacjentom oferujemy aparaty z kolorowego akrylu z wtopionymi kalkomaniami, które skutecznie zachęcają je do noszenia.

Aparaty stałe mogą być stosowane zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Składają się one z zamków i łuków zamontowanych na stałe i tylko lekarz może je usunąć. Dzięki temu działają one całodobowo, co jest ich największą zaletą. W trakcie leczenia zęby i aparat muszą być dokładnie czyszczone po każdym posiłku i przed snem. Zaleca się również profesjonalne czyszczenie w gabinecie stomatologicznym. Oferujemy leczenie z zastosowaniem aparatów metalowych i estetycznych. Oprócz tego dla poprawienia estetyki stosujemy kolorowe ligatury, które pacjent wybiera sobie sam.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl