Skleroterapia kompresyjna
Skleroterapia kompresyjna
Skleroterapia kompresyjna /obliteracja/ polega na wybiórczym i dokładnym podaniu do światła niewydolnej żyły substancji drażniącej, wywołującej stan zapalny ściany naczynia. Powoduje to powolne zwłóknianie i zarastanie ściany naczynia krwionośnego. Ta nowoczesna metoda usuwania żylaków, wykorzystywana jest m.in. do kosmetycznego pozbywania się tzw. „pajączków” naczyniowych np. na udach /teleangiektazji/. Zabieg przeprowadzać można w warunkach ambulatoryjnych i trwa on najwyżej 30 minut, nie wymaga znieczulenia, nie uszkadza tkanek a nawet nie powoduje niezdolności do pracy. Proces gojenia następuje w czasie od 4 do 6 miesięcy.
Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.
Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.
Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.
Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl