Image

Test oddechowy na Helicobacter pylori

Test oddechowy na Helicobacter pylori

Test oddechowy na Helicobacter pylori – to badanie pozwalające wykryć obecność bakterii helicobacter pyroli, odpowiedzialnej za powstawanie wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Powyższe badanie jest badaniem nieinwazyjnym, polega na dwukrotnym wdmuchnięciu wydychanego powietrza do specjalnych probówek w odstępie ok.1 godziny.

Można przeprowadzać badanie u dzieci i kobiet ciężarnych, niewskazane jest wykonywanie badania w trakcie przyjmowania antybiotyków (należy zachować ok. 1 miesiąca przerwy po antybiotykoterapii).

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl