Image

USG Tętnic Szyjnych i Krękowych pozwala na ocenę naczyń dostarczających krew do mózgu i ustalenie czynników ryzyka chorób naczyniowych mózgu(udarów). Badanie pozwala ocenić grubość błony wewnętrznej i środkowej naczynia(IMT), a także obecność blaszek miażdżycowych i ich strukturę. Rozpoznanie miażdżycy tętnic dogłowowych i włączenie odpowiedniego leczenia pozwala na zmniejszenie ryzyka wystąpienia udaru mózgu.


Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl