Image

USG Tkanek Miękkich

USG Tkanek Miękkich jest bardzo skutecznym narzędziem w diagnostyce tkanek miękkich. Do tkanek miękkich zaliczamy mięśnie, powięzi, więzadła oraz ścięgna. Objawami mogącymi wskazywać na choroby tkanek miękkich są: krwawienia do skóry, silne pęcherze, oddzielanie się fragmentów skóry, zanik czucia skórnego i obecność guzów w tkankach.

Dzięki badaniu USG można wykryć wysięk w stawie, zapalenie błony maziowej, kaletek oraz pochewek ścięgnistych. Przyczyna chorób tkanek miękkich to zazwyczaj stany zapalne, zwyrodnieniowe i urazy. USG pozwala wyryć nawet najmniejsze wysięki w stawach, których nie można wykryć badaniem palpacyjnym np. staw biodrowy. Dodatkowo aparatem wyposażonym w opcję badania przepływu (Doppter) można ocenić stan ukrwienia. Możliwe jest też wykonanie biopsji, w celu podania leków lub pobrania materiału do badania.


Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl