Image

USG prostaty

USG Gruczołu Krokowego w badaniu konieczna jest ocena pęcherza moczowego, ogólna ocena gruczołu krokowego (obrys, budowa miąższu, zmiany patologiczne) i ocena pęcherza po jego opróżnieniu. Niepokojącymi objawami, które powinny skłonić do wykonania tego badania są problemy z oddawaniem moczu, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza, zwiększona potrzeba oddawania moczu zwłaszcza w nocy. Badanie wykonuje się w dwojaki sposób: przez powłoki brzuszne oraz przez odbyt.


Przez powłoki brzuszne wykrywa się łagodne przerosty prostaty, badanie jest nieinwazyjne i można je wykonywać wielokrotnie w krótkim czasie przy wypełnionym pęcherzu. Badanie przez odbyt pozwala na dokładniejszą diagnozę i służy ocenie pęcherzyków nasiennych w przypadkach problemów z rozrodem lub przewlekłego zapalenia prostaty. Służy także do wykonania biopsji stercza.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl