Image

Usg jąder

USG Jąder - badanie to jest wykonywane u dorosłych mężczyzn, jak i u małych chłopców. Powinno być zrobione w każdym przypadku bólu jąder, powiększenia moszny, wyczuwalnych guzków, wycieku z cewki moczowej oraz nieprawidłowej sprężystości jąder w badaniu palpacyjnym. Przy braku jądra w worku mosznowym badanie pozwala na ustalenie przyczyn takiego stanu. Diagnostyka narządów moszny ma na celu wykrywanie chorób jąder związanych z zaburzeniami hormonalnymi, chorób wynikających z wrodzonych lub nabytych wad budowy narządów płciowych oraz innych schorzeń jak np. rak, infekcje. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania i wykonuje się je w podobny sposób jak inne badania ultrasonograficzne.

Badanie ocenia stan narządów znajdujących się w worku mosznowym tj. jąder, najądrzy i ich osłonek oraz kanałów pachwinowych.

Badanie trwa 10-15 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania, można przynieść poprzednie wyniki badania USG.


Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl