Image

Alergolog

Specjaliści w dziedzinie alergologii pomagają i doradzają w zakresie alergologii, alergologii dziecięcej, dermatologii, otolaryngologii, pediatrii, rehabilitacji oddechowej, immunoterapii swoistej, jak również pulmonologii. Alergolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skórnych tj. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, świąd, wyprysk alergiczny czy trądzik, również diagnostyką chorób układu oddechowego tj. astma czy katar sienny oraz alergiami pokarmowymi. Alergolog w celu zdiagnozowania schorzenia używa wywiadu przeprowadzanego bezpośrednio z pacjentem, jak również testów skórnych, pozwalających na wykrycie alergenu, na który pacjent jest uczulony. Do badań alergologicznych używa się wiele testów pozwalających na wykrycie przyczyny alergii. Alergolog przeprowadza spirometrię, czyli badanie objętości i pojemności płuc w celu określenia rezerw wentylacyjnych układu oddechowego pacjenta. To badanie jest bardzo ważne w diagnostyce astmy. Po wykonaniu testów, alergolog może doradzić jakich produktów spożywczych lub czynników zewnętrznych należy unikać, w związku ze zmianami chorobowymi skóry bądź innymi objawami alergii.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl