Image

Diabetolog

Diabetolog jest lekarzem wyspecjalizowanym w zakresie chorób wewnętrznych oraz pediatrii. Diabetolog zajmuje się leczeniem cukrzycy. Specjalista rozpoznaje typ cukrzycy u pacjenta, co wiąże się z przydziałem odpowiedniej dawki insuliny pacjentowi. Diabetolog przeprowadza również leczenie farmakologiczne oraz doradza w sprawach właściwego odżywiania. Diabetolog zajmuje się leczeniem chorób nerek, nadciśnienia, otyłości i niedożywienia, chorób serca i naczyń krwionośnych oraz innych dolegliwości związanych z cukrzycą. W gabinecie diabetologa pacjent ma możliwość poddania się terapii diabetologiczno-internistycznej. Specjalista udziela konsultacji internistycznych, leczy zaburzenia metabolizmu, neuropatię, problemy cholesterolowe i związane z nadwagą. Specjalista określa właściwą dietę dla pacjenta, ponieważ cukrzyca jest chorobą całego organizmu. Ustala on dietę cukrzycową wskazując posiłki, jakie pacjent powinien spożywać jak i czas, w którym powinny być one spożywane.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl