Image

Gastrolog

Gastrologjest specjalistą w dziedzinie chorób układu pokarmowego. Wykonuje od diagnostykę oraz badanie żołądka, czyli gastroskopię, jak również endoskopię, wprowadzając do wnętrza ciała urządzenie diagnostyczne. Gastrolog leczy zaburzenia trawienia, biegunki, hemoroidy, bóle brzucha, owrzodzenie dwunastnicy, guzy, problemy z zachowaniem wagi i z niedowaga, choroby organów wewnętrznych, zaparcia oraz wzdęcia oraz całą gamę dolegliwości pokarmowych. W gabinecie gastrologicznym wykonuje się również badania USG, testy oddechowe, kolonoskopię oraz rektoskopię. Specjalista doradza w chorobach żołądkowych, przy zgadze i wrzodach żołądka. Gastrolog układa właściwą dietę przy zaburzeniach funkcjonowania układu pokarmowego, takich jak na przykład zespół jelita wrażliwego czy zaparcia oraz biegunki.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl