Image

Kardiolog

Kardiolog jest lekarzem specjalistą w zakresie schorzeń i wad układu sercowo-naczyniowego. Kardiolog zajmuje się leczeniem wad serca, jego chorób, problemów z układem krążenia i naczyniami krwionośnymi, które są położone blisko serca. Do chorób, którymi zajmuje się ten specjalista zaliczyć można nadciśnienie, chorobę wieńcową czy zawał serca. Bada on nabyte i wrodzone wady serca, układu krążenia, przeprowadza badania serca jak np. echo serca, cewnikowanie serca. Zajmuje się on również zakłóceniami rytmu serca, czyli częstoskurczem komorowym i migotaniem komór. Bada i diagnozuje chore zastawki, niewydolność zastawek, podstawowe choroby mięśnia serca jak zapalenie mięśnia serca.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl