Image

Nefrolog

Nefrolog - lekarz zajmujący się schorzeniami nerek leczonych nie inwazyjnie w odróżnieniu od urologii.


Nefrolog – lekarz zajmujący się diagnostyką, profilaktyką chorób nerek oraz nieinwazyjnym leczeniem nerek. Lekarz nefrolog specjalizuje się w zagadnieniach takich jak budowa i fizjologia nerek, choroby nerek (np. kamica moczowa czy niewydolność nerek), choroby układu moczowego. Pacjentami nefrologa mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni a także dzieci. Objawy, z którymi należy udać się do nefrologa to m.in.: bolesne oddawanie moczu, częste oddawanie moczu, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu. Nefrolog może zlecić dodatkowe badania, z których najczęstsze to analiza moczu i USG nerek, scyntygrafia.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl