Image

Neurolog

Neurolog jest lekarzem specjalistą w dziedzinie neurologii. Neurologia jest dziedziną medycyny odnoszącą się do chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.
Neurolog współpracuje często z psychiatrą, czyli specjalistą od dziedziny pokrewnej. Badania neurologiczne są szerokie i polegają na oględzinach ciała, stanu kości, mięśni oraz jego postawy, ułożenia, badaniach głowy, jej ustawienia i ruchomości, badania chodu, mowy, dna oka, czucia powierzchownego, nerwów czaszkowych, tułowia oraz kończyn. Neurolog jest w stanie rozpoznać zaburzenia w pracy układu nerwowego pacjenta wykonując najpierw badania ogólne, a następnie bardziej szczegółowe. Neurolog Warszawa zajmuje się chorobami układu nerwowego, zaburzeniami dotyku, guzami, chorobami genetycznymi, zaburzeniami ruchu, napadowymi, nerwowo-skórnymi i innymi zaburzeniami pracy układu nerwowego. Dla neurologa ważne są badania EEG, EMG, ultrasonograficzne tętnic, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badania płynu mózgowo-rdzeniowego jak również badania genetyczne i biochemiczne.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl