Image

Okulista

Okulista jest lekarzem specjalizującym się w dziedzinie budowy i czynności narządu wzroku, jego chorób, ich diagnozowania i leczenia. Okulista przyjmuje pacjentów z zaburzeniami narządu wzroku tj. ograniczenie pola widzenia, osłabienie wzroku, krótkowidzenie i dalekowidzenie. Leczy on również jaskrę oraz zaćmę. Wykonuje komputerowe badania wzroku, USG gałki ocznej, badanie dna oka, badanie ciśnienia wewnętrzgałkowego.
Rozpoznaje on wady wzroku, zajmuje się doborem odpowiednich okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych. Okulista przyjmuje pacjentów z oczopląsem, zezem i wytrzeszczem oka. Leczy takie dolegliwości jak nadmierne łzawienie, zajmuje się odwarstwieniem siatkówki, niezbornością rogówkową oraz innymi chorobami oka. Okulista dokonuje ogólnego badania wzroku przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy w celu zdiagnozowania daltonizmu.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl