Image

Pulmonolog

Pulmonolog jest specjalistą w dziedzinie pulmonologii, zajmuje się leczeniem płuc i układu oddechowego. Pulmonolog diagnozuje i leczy choroby płuc, astmę oskrzelową, gruźlicę, mukowiscydozę, zapalenie płuc, rozedmę płuc, pylicę, rozedmę, raka płuc, zapalenie oskrzeli oraz choroby zawodowe.
Do pulmonologa zgłaszają się długoletni palacze, osoby narażone na oddziaływanie pyłów oraz chorzy na choroby zakaźne. Do badań pulmonologicznych możemy zaliczyć spirometrię - czyli badanie podstawowe w przypadku astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - badania radiologiczne klatki piersiowej, tomografię komputerową klatki piersiowej, bronchofiberoskopię - czyli badanie endoskopowe, polegające na wziernikowaniu krtani, tchawicy i drzewa oskrzelowego oraz biopsję (BAC) polegającą na nakłuciu zmiany w obrębie miąższu płuc lub opłucnej w celu pobrania materiału do badania.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl