Image

USG tętnic nerkowych

USG Tętnic Nerkowych badanie przepływu krwi w tętnicach nerkowych jest możliwe przez wykorzystanie w aparacie ultrasonograficznym tzw. efektu Dopplera. Aparat rejestruje zmiany częstotliwości fal odbitych od przepływającej krwi, a lekarz obserwuje na monitorze obraz jej przepływu w tętnicach. Badanie wykorzystywane jest do wykrywania niektórych rodzajów guzów, ponieważ większość z nich jest silnie ukrwiona.

Badanie jest bezbolesne i można je wykonywać wielokrotnie bez potrzeby specjalnego przygotowania się. W wyjątkowych przypadkach lekarz zaleci przyjście na badanie na czczo lub po wypiciu większej ilości płynów. Po wstępnej ocenie wyglądu naczyń zaczyna się część dopplerowska, czyli badanie przepływu krwi. Badaniu towarzyszy dodatkowo efekt dźwiękowy szumu krwi przepływającej przez naczynia. Wszelkie zakłócenia są dla lekarza dodatkową informacją.


Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl