Image

Żylaki

Żylaki

Żylaki są to trwałe rozszerzenia żył występujące najczęściej w kończynach dolnych. Z powodu żylaków cierpi około 10 % populacji na świecie, przy czym schorzenie to częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn. Początkowo stanowią jedynie defekt estetyczny, ale następnie pojawia cię uczucie bólu i ciężaru w nogach, po długotrwałym przebywaniu w pozycji stojącej. Kolejnym etapem choroby jest powiększeni się splotów żylnych, obrzęki oraz silne bóle i skurcze. Objawy te nasilają się i nie ustępują nawet po długotrwałym odpoczynku. W przypadku nieleczenie żylaków może dochodzić do poważnych konsekwencji w postaci krwotoków oraz skrzeplin. Bezpośrednią przyczyna powstawania żylaków jest niewystarczająca wytrzymałość ścian żylnych w stosunku do ciśnienia krwi. Kolejną przyczyną może być praca w pozycji stojącej, ponieważ utrudnia ona sprawne krążenie krwi w żyłach.

Autorzy serwisu slownik-medyczny.pl dokładają wszelkich starań aby informacje zawarte w serwisie były aktualne oraz zgodne ze stanem faktycznym.

Zaznaczamy, iż wszystkie artykuły zamieszone na stronie slownik-medyczny.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. Następstwa wykorzystnia informacji zawartych w serwisie slownik-medyczny.pl nie mogą być źródłem jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Autorów strony.

Właściciel strony slownik-medyczny.pl ostrzega, że kopiowanie treści strony w całości lub w części bez uprzedniego uzyskania jego pisemnej zgody będzie uznane za łamanie praw autorskich i prawnie ścigane.

Z poważaniem
Administrator serwisu slownik-medyczny.pl